Menu

Menu

ForsideNyhederKalenderGavekortHandel & ErhvervOmBliv medlemMedlemmerArrangementerKontaktLedige erhvervslejemålStart virksomhedÅbningstiderUdviklingsrådByerFormålØU filmHvem er vi?OrganisationProjekterMøder - ReferaterVedtægterÅrsmøderBorgerforeningMereKulturdageneSkulptur ØlgodBosætningUdviklingsplanerInstitutionerForeningerVigtige tlf.nr.
Ølgod
Foto:

Her er vinderne i Gaveregn

På denne liste kan du se, hvem der har vundet hvad i Ølgod Handel og Erhvervs store Gaveregn. Vinderne har fået bedked på mail

Gevinst:

     

Værdi:

 

Vinder:

         

Nativ rødvin fra Blomgreen

 

179

 

Hanne Pedersen, Bakkevej 7, Ølgod

   

Nativ rødvin fra Blomgreen

 

179

 

Annie Sørensen, Waldemarsgade 11, Ølgod

 

Taske fra REBUS

   

799

 

Pia Aarup, Enghavevej 3, Ølgod

   

Gavekort til Fru Vestkær

 

200

 

Jytte Jelling Pedersen, Tyttebærvej 2, Ølgod

 

Gavekurv fra Ølgod Erhvervspark

500

 

Inger Kristiansen, Solvænget 51, Ølgod

   

Produkter fra Salonen

 

130

 

Jeanette Hansen, Heimdalvej 4, Tarm

   

Produkter fra Salonen

 

130

 

Susanne Kristensen, Hjeddingvej 15, Ølgod

 

Produkter fra Salonen

 

130

 

Anni Kristensen, Skrænten 356, Ølgod

   

Eltandbørste fra Tandlægerne i Ølgod

1199

 

Freddy Knudsen, Grønningern 37, Ølgod

   

Trolleysæt fra Den Jyske Sparekasse

700

 

Familien Eg Larsen, Brombærvej 23, Ølgod

 

Gavekort til Just for you

 

150

 

Karen M. Nielsen, Krusbjergvej 69, Ølgod

 

Gavekort til Just for you

 

150

 

Tina Eg, Brombærvej 23, Ølgod

   

Gavekort til Just for you

 

150

 

Susanne Bergmann, Kirkevænget 24, Ølgod

 

Gavekort til Just for you

 

150

 

Mona Breum. Vinkelvej 11, Ølgod

   

Gavekort fra Gravesen

 

500

 

Hans Brogaard Pedersen, Tyttebærvej 59, Ølgod

 

Gavekort fra Gravesen

 

500

 

Preben Jensen, Rønnevænget 40, Ølgod

   

Gavekort fra LPM

   

500

 

Ove Drøgemüller, Søndergade 14, Ølgod

   

Gavekort fra LPM

   

500

 

Ausama Orow, Bjergegade 48, Ølgod

   

Gavekort til Hotel Hjedding

 

200

 

Ulla Holm, Vejlevej 76, Tarm

     

Gavekort til Hotel Hjedding

 

200

 

Bent Clausager, Kildegårdsvej 5, Tarm

   

Gavekort til Hotel Hjedding

 

200

 

K. Andersen, Lindbjergvek 9, Ølgod

   

Gavekort til Hotel Hjedding

 

200

 

Anny Plauborg Jensen, Bjalderupvej 11, Ølgod

 

Gavekort til Hotel Hjedding

 

200

 

Winnie Hansen, Brombærvej 13, Ølgod

   

Sportstaske og praply fra BDO

 

450

 

Brian Andersen, Rønnevænget 20, Ølgod

   

Sportstaske og praply fra BDO

 

450

 

Bente Kristiansen, Solvænget 83, Ølgod

   

Gavekort fra Ølgod Tekniske Værker

400

 

Inger Gulev, Kirkevænget 27 B, Ølgod

   

Gavekort fra Ølgod Tekniske Værker

400

 

Hans  Chr. Kallesø, Skrænten 45, Ølgod

   

Gavekort til Ølgod Bageri

 

150

 

Søren Østergaard, Søndervænget 79

   

Gavekort til Ølgod Bageri

 

150

 

Lisbeth Lauridsen, Blåbærvej, Ølgod

   

Gavekort til Ølgod Bageri

 

150

 

Anni Bilgrav, Solvænget 67, Ølgod

   

Gavekort til Ølgod Bageri

 

150

 

Alma Eg, Vadbrovej 2, Ølgod

     

Gavekort til Blomsterhjørnet

 

100

 

Marianne Pallesen, Enghavevej 6, Ølgod

   

Gavekort til Blomsterhjørnet

 

100

 

Britta Brun, Stejllundvej 2, Ølgod

   

Gavekort til Blomsterhjørnet

 

100

 

Knud Sonne, Markskellet 4, Ølgod

   

Gavekort til Blomsterhjørnet

 

100

 

Anni Ladefoged, Markskellet 15, Ølgod

   

Cykellygter fra Fri Bikeshop

 

249

 

Pernille Jensen, Vestergade 19, Ølgod

   

Cykellygter fra Fri Bikeshop

 

349

 

Else Toft, Vesterhavsvej 15, Nørre Nebel

   

Gaveæske fra Ølgod Bryghus

 

100

 

Christina Schmidt, Nørregade 3, Ølgod

   

Gaveæske fra Ølgod Bryghus

 

100

 

Birthe Jeppesen, Kirkevænget 56, Ølgod

   

Gaveæske fra Ølgod Bryghus

 

100

 

Stefanie B. Nørgaard, Nr. Alle 38, Ølgod

   

Lyngby vase fra Imerco

 

800

 

Harry Eskildsen, Solvænget 21, Ølgod

   

Catrineholm fad fra Imerco

 

500

 

Ea Rodahl, Søndergade 24, Tistrup

   

Gavekurv fra Maggies

 

350

 

Inger Pedersen, Tyttebærvej 10, Ølgod

   

Gavekurv fra Maggies

 

350

 

Dora Modsen, St. Hejbølvej 3, Ølgod

   

Gavekurv fra Maggies

 

350

 

Kristian Kristiansen, Lillegade 7, Ølgod

   

Sportstaske med indhold fra Sydbank

300

 

Søren Mikael Pedersen, Skelvej 1 , Ølgod

 

Sportstaske med indhold fra Sydbank

300

 

Mikkel Kobberholm, Østerbro 10, Ølgod

   

Rødvin fra Larsen Porte

 

150

 

Dorthe Termansen, Søndergade 44, Ølgod

 

Rødvin fra Larsen Porte

 

150

 

Johanne Gravesen, Herningvej 34, Ølgod

   

Gavekort til Woman

   

250

 

Ingemann Simonsen, Waldemarsgade 13, Ølgod

 

Gavekort til Woman

   

250

 

Trine Dalgas, Bjalderupvej 5, Ølgod

   

Gavekort til Woman

   

250

 

Gerda Jakobsen, Skrænten 29, Ølgod

   

Gavekort til Woman

   

250

 

Søren Kr. Hansen, Blåbærvej 4, Ølgod

   

Gavekort fra HTH

   

200

 

Ruth Pedersen, Rønnevænget 14, Ølgod

   

Gavekort fra HTH

   

200

 

Iversen, Bejsnapvej 16, Ølgod

     

Gavekort fra EDC

   

250

 

Ida Nielsen, Solvænget 109, Ølgod

   

Gavekort fra EDC

   

250

 

Inger Hansen-Vestkær, Blåbærvej 4, Ølgod

 

Gavekort fra EDC

   

250

 

Tove M. Andersen, Tyttebærvej 13, Ølgod

 

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Tobias K. Larsen, Kløvervænget 13, Ølgod

 

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Jytte Hansen, Vangsgade 88, Ølgod

   

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Elsebeth Larsen, Kragerisvej 9, Ølgod

   

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Maja Hedegård, Solvænget 137, Ølgod

   

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Inger Sørensen, Vangsgade 63, Ølgod

   

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Birgit Nielsen, Bøllundvej 10, Ølgod

   

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Doris Johnsen, Tættebærvej 19, Ølgod

   

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Gunnar Nielsen, Nørregade 2, 1., Ølgod

   

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Birgit Frederiksen, Ølgod

     

Billet til Morten Spiegelhauer fra ØHE

250

 

Brita Lauridsen, Søndervænget 37 D, Ølgod

 

Gavekort til Samstyrken

 

200

 

Charlotte Dam Schnorenberger, Tjørnevej 14, Ølgod

Gavekort til Samstyrken

 

200

 

Anders Pedersen, Kirkevænget 43 A, Ølgod

 

Gavekort til Samstyrken

 

200

 

Ingrid Wilsøe, Slotsgade 12 E, Ølgod

   

Gavekort til Din Tøjmand - Henrik

200

 

Charlotte Burgdorf, Toften 7, Tistrup

   

Gavekort til Din Tøjmand - Henrik

200

 

Annie Hykkebjerg, Markskellet 13, Ølgod

   

Gavekort til Din Tøjmand - Henrik

200

 

Inger Andersen, Gyvelvej 10, Ølgod

   

Gavekort til Din Tøjmand - Henrik

200

 

Else Kousgaard, Nørregade 3, Ølgod

   

Gavekort fra Andersens Moto- & Gulv

500

 

Birgit Simonsen, Tamhøjvej 24, Gårde

   

Gavekort fra Andersens Moto- & Gulv

500

 

Natacha Glensdorff, Egknudvej 3, Ølgod

   

Gavekort til SØS SKO

 

200

 

Dorthe Johansen, Skovkanten 8, Ølgod

   

Gavekort til SØS SKO

 

200

 

Tonny Nielsen, Kirkevænget 2, Ølgod

   

Gavekort til SØS SKO

 

200

 

Hanne Lindved, Vestergade 13, Ølgod

   

Gavekort til SØS SKO

 

200

 

Margit Andersen, Engdraget 46, Ølgod

   

Vin og konfetti fra Ølgod Entreprenør

150

 

Lars Jepsen, Vardevej 8, Ølgod

     

Vin og konfetti fra Ølgod Entreprenør

150

 

Jette Klyver, Solvænget 16, Ølgod

   

Købmandskurve fra Rema 1000

300

 

Jette Videbæk Larsen, Lærkevej 4, Ansager

 

Købmandskurve fra Rema 1000

300

 

Grethe Nissen, Slotsgade 12 H., Ølgod

   

Tegnebog Secrid Miniwallet fra REBUS

220

 

Bente Guldager, Engdraget 3, Ølgod

   

Armatur fra Andersens VVS

 

1081

 

Preben Birch Hansen, Vestkærvej 2, Ølgod

 

Gavekort til SØS

   

200

 

Meta Nielsen, Torvet 6 B, Ølgod

   

Gavekort til SØS

   

200

 

Hanna Lise Madsen, Lindbjergvej 38, Ølgod

 

Gavekort til SØS

   

200

 

Birthe Nielsen, Akaciavej 14, Tistrup

   

Gavekort til SØS

   

200

 

Lissi Møller Kristensen, Storegade 18, 1., Ølgod

 

Gavekort til SØS

   

200

 

Mogens Sommer, Lindealle 19, Ølgod

   

Gavekort til SØS

   

200

 

Inge Højrup, Vangsgade 36, Ølgod

   

Gaveæske My Moments fra Matas

149

 

Karin Hansen, Garverivej 1, Ølgod

   

Gaveæske My Moments fra Matas

149

 

Maria Wiede, Tranekjærvej 4, Tarm

   

Gavekort til Sportigan

 

250

 

Birgit Kristensen, Vinkelvej 4, Ølgod

   

Gavekort til Sportigan

 

250

 

Anja Wolff, Kirkevænget 31 A, Ølgod

   

Gavekort til Sportigan

 

250

 

Gitte Jelling Pedersen, Tyttebærvej 2, Ølgod

 

Gavekort til Sportigan

 

250

 

Doris Dollerup, Lynevej 20, Ølgod

   

Gavekort fra Ølgod Flytte- og Minitrans

500

 

Tina Rossen, Frøsigvej 10, Ølgod

   

Gavekort fra Ølgod Flytte- og Minitrans

500

 

Anne Marie Soelberg, Nr. Alle 28, Ølgod

   

Gavekort fra Ølgod Flytte- og Minitrans

500

 

Sabina Sørensen, Toften 25, Grindsted

   

Bordlader Lexon fra REBUS

 

499

 

Grethe Rosendahl, Kirkevænget 49 A

   

 

 Gevinsterne afhentes hos de glade givere med undtagelse af følgende gevinster, som kan afhentes på ØHE's kontor Storegade 16-18 - ring 5050 9497

 

mandag 23 dec 2019 - Kirstine Faber Krog