Menu

Menu

ForsideNyhederKalenderKultur I ØlgodHjemmesiderNyt KulturhusKultur husets VennerKulturdageneSkulptur ØlgodDrabanterneØlgod MuseumsforeningHandel & ErhvervLedige erhvervslejemålGaveportalOmBliv medlemMedlemmerButikker til salgKontaktButikkernes åbningstiderGavekortUdviklingsrådetMereLegepladser Ølgod Byskovs VennerØlgod LægehusBosætningUdviklingsplanerInstitutionerForeningerVigtige tlf.nr.BorgerforeningBo i ØlgodKalenderNyt KulturhusGårdeKrusbjergLindbjergStrellev
Ølgod
Foto:

Ahornparken Ølgod den 5. november 2025. Der er gang i byggeriet.  

Nye boliger bringer fællesskab, tryghed og et aktivt seniorliv tættere på.

Så er man i gang med de næste 2 byggerier på Ahornparken, man er i gang med at sætte soklen på den ene. Så snart står der 5 huse færdig ud af de 12 mulige.

I hjertet af Ølgod er der mulighed for at blive en del af det nye boligområde, der er skabt med tanke på fællesskab, tryghed og et enkelt seniorliv.
Området rummede fra start 12 byggegrunde i størrelser fra ca. 447 m² til 651 m² samt et fælleshus, der bliver om­drej­nings­punk­tet for aktiviteter, samvær og sociale fællesskaber.

 

Mere info HER…

 

 

Localnews.dk
STL NETVÆRK
Støt det lokale erhvervs- og kulturliv, de støtter jer. STL- NETVÆRK og samarbejdspartnere. https://www.localnews.dk/samarbejdspartnere

Se mere på Ølgod Online Avis https://olgod.dk/

Onsdag 5 Nov 2025 - Peder Kristensen
Vist: 961 gange